MENU

Şişli kavgasında yeni sahne: Çöp yığınları!

1 Mart 2019 Hayri İnönü geldi Şişli’de kriz çözüldü! için yorumlar kapalı Okunma: 1284

Hayri İnönü geldi Şişli’de kriz çözüldü!

DUVAR – Şişli’de maaşları ödenmeyen belediye işçileri çöpleri toplamama eylemi sona erdi. ABD’den dönen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün “Yarın gönüllülerle birlikte sokağa çıkıp çöpleri toplayacağım” demesinin ardından yapılan görüşmeler sonucunda sendika çöpleri toplama kararı aldı.

İstanbul’un Şişli ilçesinde, belediye işçileri maaşları ödenmediği gerekçesiyle çöpleri toplamıyor. DİSK Genel İş Sendikası 3 No’lu Şube Sekreteri Savaş Baran maaşlarının sürekli geciktiğini ve son olarak 25 gündür maaş alamadıklarını söyledi. Baran, Belediye Başkan Vekili Selahattin Engez’le görüştüklerini ve belediyenin parası olmadığını dile getirdiğini aktardı.

Tatil için ABD’de olan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Türkiye’ye döndü. Ayrıca “Temiz Toplum Temiz Siyaset” gönüllüleri yarın Şişli’deki çöpleri toplama kararı aldı.

CHP Genel Merkez yöneticilerinden birini arayan Hayri İnönü’nün, “Yarın bu gönüllülerle birlikte çıkıp çöpleri toplayacağım” dediği öğrenildi. Bunun ardından sendika ile görüşmeler yapıldı ve sendika çöpleri toplama kararı aldı.

Etiketler: , , , ,

Comments are closed.